Dofinansowanie w zakresie spłacania rat kredytu hipotecznego to szansa dla ludzi, którzy marzą o własnym domu lub mieszkaniu, a boją się podjąć trudną decyzję o zaciągnięciu wieloletniego zobowiązania.

Warunki przyznania pomocy

Tak jak zwykle trzeba jednak spełnić określone wymagania. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu oraz niedopowiedzeń w banku warto się zapoznać z podstawowymi warunkami przyznania pomocy beneficjentom programu rodzina na swoim.

Czy się nadaję?

Jeżeli żyjesz w związku małżeńskim, jesteś osobą samotnie wychowującą dziecko lub po prostu singlem, a Twój wiek mieści się w granicy 35 lat możesz skorzystać z pomocy.

Oferta banku

Nie ufaj od razu ofercie banku. Porównaj regulaminy kredytu opartego na preferencyjnych warunkach i zwykłego. W wielu przypadkach okazuje się, że bardziej opłacalny jest drugi wybór.

Ustawa

Szczegółowo przeanalizuj ustawę(O finansowym wsparciu rodzin i innych osób w nabywaniu własnego mieszkania), zapoznaj się z limitami doboru mieszkań pod kredyt preferencyjny i przygotuj wymagane dokumenty. Zwróć uwagę na potwierdzenie dochodów oraz na zaświadczenie, że nie masz żadnych tytułów do nieruchomości finansowanej w opisywany sposób.

Są to podstawy, które na pewno pomogą ci utrwalić podstawowe zasady funkcjonowania programu rodzina na swoim.