Chcesz skorzystać z oferty preferencyjnych dopłat do kredytu hipotecznego w programie Rodzina na Swoim? Musisz się pośpieszyć, ponieważ w grudniu 2012 roku nastąpi koniec przyjmowania wniosków, a program w swojej pierwotnej istocie przestanie funkcjonować.

Dlaczego rodzina na swoim 2012 to koniec?

Ludzie według statystyk banków chętnie korzystali z dopłat do kredytu hipotecznego, ale niestety powód wycofania programu jest banalnie prosty. Po prostu państwo zamierza dbać bardziej o własne finanse, niż o dobro polskich rodzin. Można powiedzieć, że to co dobre szybko się kończy, a rodzina na swoim jest tego najlepszym przykładem.

Trudności

Jeżeli od razu podniosło Ci się ciśnienie i chcesz jak najszybciej skorzystać z możliwości dopłaty musisz wiedzieć, że rządzący byli na tyle sprytni, że zmniejszyli limity, które stanowiły jedną z podstaw kwalifikacji do uzyskania pomocy. W skrócie chodzi o to, że decydując się na udział w programie rodzina na swoim prawdopodobnie nie kupisz świetnego mieszkania w dobrej lokalizacji.

Odliczanie

Skończyła się pewna era, która dawała wrażenie, że państwo faktycznie chciało pomagać rodzinom. Okazało się, że interesy i pieniądze stały się ważniejsze niż utrzymanie ustawy, która funkcjonowała całkiem nieźle w polskich realiach.