Rodzina na swoim dla singli. Dobre posunięcie ustawodawcy

Rozluźnianie więzi społecznych i niechęć młodych ludzi do zakładania rodziny stawiają pytanie o kształt nowoczesnych relacji partnerskich. Samotnych osób żyjących w wolnych związkach jest coraz więcej,a państwo o profilu opiekuńczym musi zadbać także o potrzeby takich grup. Taka prosta analiza była podstawą do tego, aby program rodzina na swoim dla singli stał się faktem.

Rządzący w 2011 roku znowelizowali ustawę o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania i nadali singlom uprawnienia do skorzystania z warunków pomocy. Są jednak pewne ograniczenia, głównie związane z metrażem. Dofinansowanie kredytu będzie przyznane do 30 mkw, a maksymalny metraż mieszkania singla będzie mógł wynosić jedynie 50 mkw. To stosunkowo mało, ale osoba o określonym światopoglądzie, chcąca spędzić samotnie życie na pewno przetrwa w takich warunkach.

Państwo jak widać po zmianach w ustawie ewoluuje w dobrym kierunku. Niestety to ostatni prezent rządzących, ponieważ program skończy swoją działalność w 2012. Jeżeli jesteś singlem i chcesz nabyć pierwszą nieruchomość finansując ją za pomocą preferencyjnego kredytu musisz bardzo szybko podjąć ostateczną decyzję.