Według najnowszych statystyk okazuje się, że rok 2011 był bardzo dobry dla kredytów preferencyjnych. Prawdopodobnie jest to spowodowane pośpiechem beneficjentów. Rząd powoli wycofuje się z projektu Rodzina na Swoim, ale na dobre zakończenie przygotował znakomite zmiany, które można jeszcze wykorzystać.

Rodzina na swoim warunki najnowsze

W największym stopniu zmiany dotykają ludzi, którzy dotychczas byli absolutnie wyeliminowani z udziału w tym projekcie. Chodzi w tym wypadku o osoby żyjące samotnie tzw. singli. Ustawodawca zadbał jednak o to, aby trudności pozostały.  Obowiązujące w ustawie wskaźniki gwarantujące udział wybranej nieruchomości w programie w gruncie rzeczy są bardzo nieatrakcyjne. W erze wysokich cen lokali trafienie na okazję jest utrudnione.

Rewolucja świadomości

Opisywana rewolucja nastąpiła bardziej w świadomości beneficjentów, którzy zdali sobie sprawę, że kredyty preferencyjne będą niedługo historią. Napływ wniosków w roku 2011 był wyraźnie wyższy niż w ostatnich latach i nawet średniej jakości zmiany są dalej dla niektórych osób atrakcyjne. Jeżeli uważasz, że Rodzina na Swoim jest dla Ciebie, powinieneś przejrzeć najnowszą ofertę banków i podjąć natychmiast decyzję o udziale w programie.